Vardy lojtari më i mirë i muajit tetor në Premier League - Bota Sot
Vardy lojtari më i mirë i muajit tetor në Premier League

Futboll

Vardy lojtari më i mirë i muajit tetor në Premier League

Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 14:29
Jamie Vardy

Premierliga angleze ka zgjedhur lojtarin më të mirë të muajit tetor.

Me një postim në llogarinë zyrtare të Premierligës, lojtari më i mirë i muajit të kaluar u shpall, Jamie Vardy.

Sulmuesi i Leicesterit realizoi gjithsej 4 gola gjatë muajit tetor dhe pati paraqitje fantastike.

Më i miri i muajit gusht ishte shpallur Teemu Pukku, ndërsa për muajin shtator, Aubameyangu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat