Vedat Muriqi mund të jetë apo jo gati për Çekinë e Anglinë

Futboll

Vedat Muriqi mund të jetë apo jo gati për Çekinë e Anglinë

Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 15:35
Vedat Muriqi mudnt ë jetë apo jo gati për Çekinë e Anglinë

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka folur për lëndimin, të cilin e pësoi të premten gjatë ndeshjes Fenerbahce – Kasimpasa.

Muriqi pësoi një lëndim në këmbë kurse pas ndeshjes foli rreth këtij lëndimi duke thënë: 

“Kam dhimbje dhe më duhen disa ditë për të pushuar”.

Vedat Muriqi arriti t’i shënojë dy gola në këtë ndeshje dhe po ashtu 7 gola në 11 ndeshje të luajtura në ligën turke.

A do të jetë gati për Kosovës kundër Çekisë dhe Anglisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat