Sulmuesi çek e pret këtë ndaj Kosovës - Bota Sot
Sulmuesi çek e pret këtë ndaj Kosovës

Futboll

Sulmuesi çek e pret këtë ndaj Kosovës

Nga: Kemajl Goca Më: 13 nëntor 2019 Në ora: 11:08
Sulmues çek e pret këtë ndaj Kosovës

Sulmuesi i kombëtares së Çekisë, Zdenek Ondrasek, që luan për ekipin amerikan, Dallas, me emocione e pret sfidën e nesërme me kombëtaren e Kosovës.

Kjo sfidë luhet në stadiumin në Plzen dhe fillon në orën 20.45. 

“Një histori përrallore, si ta quajmë ndryshe historinë e një sulmuesi tridhjetëvjeçar të Dallasit, heroi i një triumfi të bujshëm (2:1) ndaj Anglisë”, shkruan në faqen e Federatës së Futbollit të Çekisë.

Ondrasek beson se të enjten çekët do të konfirmojnë kualifikimin në EURO 2020, duke mundur Kosovën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat