Henry flet për objektivin e Interit: Ai është një sulmues i shkollës së vjetër - Bota Sot
Henry flet për objektivin e Interit: Ai është një sulmues i shkollës së vjetër

Futboll

Henry flet për objektivin e Interit: Ai është një sulmues i shkollës së vjetër

Më: 13 nëntor 2019 Në ora: 21:05
Thierry Henry

Henry flet për objektivin e Interit: Ai është një sulmues i shkollës së vjetër

Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe Barcelonës Thierry Henry ka diskutuar sulmuesin e Francës Olivier Giroud, i cili kërkohet nga Interi.

“Giroud është thelbësor për Deschamps. Fatkeqësisht nuk po luan te Chelsea. 

Ai di ta mbajë mirë topin përpara portës, e pason dhe nëse duhet e mbron me trup. Ai është një qendërsulmues i shkollës së vjetër, ai e kupton mirë lojën.”

Giroud është i destinuar për t’u larguar nga Chelsea në merkaton e janarit për shkak të minutave të pakta nën drejtimin e Lampard.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat