Çeki – Kosovë, ja statistikat në pesë ndeshjet e fundit për të dyja kombëtaret - Bota Sot
Çeki – Kosovë, ja statistikat në pesë ndeshjet e fundit për të dyja kombëtaret

Futboll

Çeki – Kosovë, ja statistikat në pesë ndeshjet e fundit për të dyja kombëtaret

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 16:08
Ekipi i Kosovës

Kosova sonte do ta zhvillojë ndeshjen më të rëndësishme në historinë e saj, atë ndaj Republikës Çeke.

Në pesë ndeshjet e fundit statistika më të mirë ka kombëtarja e Kosovës, e cila ka pësuar vetëm një humbje, atë ndaj Anglisë me rezultat 5:3, ndërsa Republika Çeke ka pësuar dy humbje, nda Irlandës  si dhe ndaj Kosovës, ndeshje kjo e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Image

Ndeshja mes Republikës Çeke dhe Kosovës zhvillohet me fillim nga ora 20:45.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat