“Kosova është Serbi”, tifozët çek provokojnë ‘Dardanët’, ja çfarë ndodhi - Bota Sot
“Kosova është Serbi”, tifozët çek provokojnë ‘Dardanët’, ja çfarë ndodhi

Futboll

“Kosova është Serbi”, tifozët çek provokojnë ‘Dardanët’, ja çfarë ndodhi

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 17:35
Dardanët

Tifozët çek kanë filluar të aktivizohen dhe t% grumbullohen tani – pak orë para sfidës Çeki – Kosovë.

Kosova dhe Çekia takohen sonte me fillim nga ora 20:45 në ‘Doosan Arena’, në kuadër të kualifikimeve për kampionatin evropain ‘Euro2020’.

‘Dardanët’ janë provokuar në rrugët e Plzenit nga tifozët çek.

Çekët kanë brohoritur “Kosova është Serbi”, por nuk ka pasur asnjë incident – përveç provokimit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat