Çekë e serbë marrin përgjegjësinë për turpin që bënë

Futboll

Çekë e serbë marrin përgjegjësinë për turpin që bënë

Më: 14 nëntor 2019 Në ora: 20:03
Çekë e serbë marrin përgjegjësinë për turpin që bënë

Duke publikuar fotografi e video në rrjete sociale, grupet ultrase të tifozëve të Brnos dhe Plzenit kanë marrë përgjegjësinë për sulmet ndaj tifozëve të Kosovës.

Turpi i madh.

Webfaqja “hooligans.cz” ka shkruar se ultrasët e Brnos dhe Plzenit kanë sulmuar tifozët e Kosovës dhe menjëherë ka ndërhyrë policia çeke.

Kjo faqe, në Facebook ka postuar fotografi të disa tifozëve të maskuar që bartnin flamujt serbë e çekë dhe me shkrimin “Nuk dorëzohet” mbi hartën e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat