Kosovë 0 – 4 Angli, notat e lojtarëve - Bota Sot
Kosovë 0 – 4 Angli, notat e lojtarëve

Futboll

Kosovë 0 – 4 Angli, notat e lojtarëve

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 20:00
Harry Kane

Kosova ka pësoi humbje 0-4 nga Anglia, kështu për t’i mbyllur kualifikueset për Kampionatin Evropian 2020.

Në 45 minutëshin e parë u shënuan vetëm një gol, të cilin e realizoi Harry Winks (32’).

Ndërkohë tre gola të shpejtë në fundin e pjesës së dytë vulosën rezultatin 0-4, të cilët u shënuan nga Harry Kane (79’), Marcus Rashford (83’) dhe Mason Mount (90′).

Në këtë sfidë shkëlqeu Harry Kane me një gol dhe asist, kurse paraqitje të dobët pati Fidan Aliti e Ibrahim Dresevic që gabuan në dy golat e pësuar të vendasve.

Më poshtë notat e plota të të dyja ekipeve.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat