S’arritën të siguronin bileta në Prishtinë, tre tifozë anglezë bën një përpjekje interesante për ta shikuar lojën - Bota Sot
S’arritën të siguronin bileta në Prishtinë, tre tifozë anglezë bën një përpjekje interesante për ta shikuar lojën

Futboll

S’arritën të siguronin bileta në Prishtinë, tre tifozë anglezë bën një përpjekje interesante për ta shikuar lojën

Më: 19 nëntor 2019 Në ora: 18:00
Tre tifozë anglezë

Rreth 2000 tifozë anglezë vikendin e kaluan në Prishtinë.

Ata erdhën në Kosovë për të parë ndeshjen futbollistike Kosovë – Angli, ku përveç fitores, ata morën me vete edhe kujtimet më të bukura.

Mikpritja, dashuria dhe respekti që ua ofruan qytetarët atyre, u bë edhe një lajmet kryesore në mediat kryesore britanike.

Image

Por, jo të gjithë patën bileta për të parë këtë ndeshje. Tre të rinj anglez nuk arritën të siguronin bileta, por ata e bën të pamundurën që të shohin pak nga loja.

Ata kishin bërë një operacion, duke marrë disa skele, por që u dështoi.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat