Messi tregon kush mund ta thyejë rekordin e tij - Bota Sot
Messi tregon kush mund ta thyejë rekordin e tij

Futboll

Messi tregon kush mund ta thyejë rekordin e tij

Më: 3 dhjetor 2019 Në ora: 22:43
Leo Messi

Lionel Messi u shpall mbrëmjen e djeshme fitues i çmimit më të vlefshëm individual në botë, “Topi i Artë”.

Ylli i Barcelonës la pas yjet si Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo dhe Sadio Mane. Ishte ky “Topi i Artë” i gjashtë në karrierë për sulmuesin nga Argjentina.

Pas ceremonisë, Messi foli për gazetarët, teksa në një moment u pyet se kush mund ta thyej këtë rekord.

“Pleshti” ” u shpreh se nuk e kishte imagjinuar kurrë diçka të tillë dhe se ndihej shumë i lumtur. “Nuk e mendoja kurrë që do të fitoja gjashtë herë ‘Topin e Artë’. Në fakt, ishte e paimagjinueshme të fitoja një, jo më gjashtë. Sidoqoftë, është një gëzim i madh të dish se je i vetmi që e ke fituar gjashtë herë, të bën të ndihesh krenar”.

Më pas njëri prej gazetarëve e pyet se kush mund ta thyejë rekordin e vendosur, duke përmendur edhe Kylian Mbappen, me Messin që u përgjigj: “Po, mundet. E thashë që do të vijë një moment që dikush do ta thyejë atë rekord, ndoshta mund të jetë edhe Mbappe”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat