Aubameyang i gatshëm të largohet nga Arsenali - Bota Sot
Aubameyang i gatshëm të largohet nga Arsenali

Futboll

Aubameyang i gatshëm të largohet nga Arsenali

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 10:31
Pierre-Emerick Aubameyang

Sulmuesi ka kontratë edhe 1 vit e gjysmë me skuadrën londineze.

Kapiteni dhe ylli i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang duket se nuk ka pranuar të bisedoj për kontratën e re, dhe pritet të largohet nga Arsenali.

Siç shkruan Mirror, Aubameyang është i lidhur me një kalim të mundshëm tek skuadra e Barcelonës.

Kontrata e tij me  përfundon pas 18 muajsh, dhe drejtuesit e Arsenalit tanimë janë duke menduar që ta sheshin gjatë afatit kalimtar të verës, në mënyrë që sulmuesi mos të largohet si lojtar i lirë nga Londra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat