Shala e Kozniku u takuan me lojtarin që e shqelmoi në fytyrë milicin ish jugosllav  - Bota Sot
Shala e Kozniku u takuan me lojtarin që e shqelmoi në fytyrë milicin ish jugosllav 

Futboll

Shala e Kozniku u takuan me lojtarin që e shqelmoi në fytyrë milicin ish jugosllav 

Nga: Kemajl Goca Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 12:08
Shala e Kozniku u takuan me lojtarin që e shqelmoi në fytyrë milicin ish jugosllav 

Viti 1990, 13 maj në stadiumin në Maksimir nuk do të harrohet kurrë, ku aty edhe filloi të shembet shteti jugosllav!

Takimi mes Dinamos së Zagrebit dhe Cërvena Zvezdës së Beogradit, u ndërpre, futet publiku në fushë dhe rrahje në tribuna e në fushë, rrahje masive mes BBB dhe Delijes. 

Në at ndeshje mungonte te Dinamo Kujtim Shala për shkak të një lëndimit, por që ishte i pranishëm.

Ndeshje që nuk harrohet kurrë, veçmas ishte lojtari i Dinamos së asaj kohe, Zvonimir Boban në stilin e karateistit e shqelmon në fytyrë milicin ish jugosllav. 

Ylli i futbollit Ardian Kozniku ka postuar një foto në takim me legjendat Kujtim Shalën dhe Zvonimir Boban.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat