Vedat Muriqi bëhet hit në rrjetet sociale - Bota Sot
Vedat Muriqi bëhet hit në rrjetet sociale

Futboll

Vedat Muriqi bëhet hit në rrjetet sociale

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 13:03
Vedat Muriqi

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, ka vazhduar me formën e mirë në Turqi.

Muriqi të premten mbrëma ka realizuar dy herë në fitoren 5-2 të Fenerbahçes kundër ish skuadrës së tij Genclerbirligi.

Ai fillimisht shënoi për të barazuar rezultatin në 1-1 në minutën e 23-të, derisa shënoi edhe për 3-1 në minutën e 39-të.

Goli i dytë i shënuar nga ai është bërë virale në rrjetet sociale, ndërsa është komentuar shumë në mediet turke.

Pas 14 ndeshje në sezonin 2019/20, Muriqi ka shënuar 10 gola dhe ka dhuruar 3 asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat