Real Madridi e mposht Espanyolin - Bota Sot
Real Madridi e mposht Espanyolin

Futboll

Real Madridi e mposht Espanyolin

Nga: K. G. Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 14:56
Real Madridi  e mposht Espanyolin

Skuadra e Real Madridit arkëton tri pikë domethënëse në luftë për titullin e kampionit, duke i shkaktuar humbje me rezultat 2:0 Espanyolit, në kuadër të javës së 15-të të kampionatit spanjoll.

Në minutën e 37-të Varane nga afërsia shënon për 1:0, ndërsa Benzema e vulos fitoren në 2:0 pas asistimit të Varanes në minutën e  79-të.

Në shtatë minutat e fundit të takimit Mendy u përjashtua me karton të kuq pas dy të verdhëve dhe Reali mbetet me një futboll me pak. 

Reali kryeson me 34 pikë, ka tri më shumë se Barcelona që ka një takim me pak dhe Espanyol është i 19-ti me 9 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat