Dështon Chelsea - Bota Sot
Dështon Chelsea

Futboll

Dështon Chelsea

Nga: K. G. Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 15:23
Dështon Chelsea

Humbja e rëndë e Chelseat në stadiumin "Goodison Park" në Liverpool. 

Evertoni bëri lojë të madhe dhe ngadhënjeu me rezultat 3:1 kundër Chelseat, në takimin e javës së 16-të. Golat për Evertonin i shënuan Richarlison (5'), Calvert-Lewin (49' e 84) dhe për Chelseat Kovaçiç (52'). 

Duhet theksuar se Kovaçiç shënon nga rreth 22 metra në këndin e djathtë të portës së Evertonit.

Evertoni ngritët në vend të 14-të me 17 pikë dhe Chelsea është në pozitën e 4-të me 29 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat