Nuhiu 46 minuta, fitore e madhe e Sheffield Wed - Bota Sot
Nuhiu 46 minuta, fitore e madhe e Sheffield Wed

Futboll

Nuhiu 46 minuta, fitore e madhe e Sheffield Wed

Nga: K. G. Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 18:04
Nuhiu 46 minuta, fitore e madhe e Sheffield Wed

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Atdhe Nuhiu, luajti 46 minuta në fitoren e madhe të skuadrës së Sheffield Wed e cila e mposhti me 2:1 Brentfordin, në takimin e javës së 20-të Championship (Liga e dytë angleze).  

Mbeumo në minutën e 29-të shënon për 0:1, por Sheffield Wed këndellet në pjesën e dytë dhe siguron fitore me golat e Fletscher në 69-të dhe në atë të 73-tën. 

Sheffield Wed është në vend të gjashtë me 32 pikë dhe ka dy më shumë se Brendford tri pozita më poshtë.

Tri pikë të mëdha për skuadrën e sulmuesit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat