Aubameyang vendos për të ardhmen - Bota Sot
Aubameyang vendos për të ardhmen

Futboll

Aubameyang vendos për të ardhmen

Më: 7 dhjetor 2019 Në ora: 19:00
Pierre-Emerick Aubameyang

Kapiteni dhe ylli i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang duket se nuk ka pranuar të bisedoj për kontratën e re, dhe pritet të largohet nga Arsenali.

Sulmuesi ka kontratë edhe 1 vit e gjysmë me skuadrën londineze.

Siç shkruan Mirror, Aubameyang është i lidhur me një kalim të mundshëm tek skuadra e Barcelonës.

Kontrata e tij me  përfundon pas 18 muajsh, dhe drejtuesit e Arsenalit tanimë janë duke menduar që ta sheshin gjatë afatit kalimtar të verës, në mënyrë që sulmuesi mos të largohet si lojtar i lirë nga Londra.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat