Kush është skuadra e vetme në pesë ligat kryesore të Evropës që nuk di për humbje? - Bota Sot
Kush është skuadra e vetme në pesë ligat kryesore të Evropës që nuk di për humbje?

Futboll

Kush është skuadra e vetme në pesë ligat kryesore të Evropës që nuk di për humbje?

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 11:51
Foto ilustrim

Liverpool është skuadra e vetme në pesë ligat e forta të Evropës që nuk ka pësuar humbje.

‘The Reds’ e ruajnë të vetëm këtë epitet falë fitores së Lazios ndaj Juventusit.

Skuadra e Lazios në ‘Olimpico’ ka mposhtur 3:1 Juventusin, për t’ia shkaktuar humbjen e parë këtë sezon.

Image

Tani, është vetëm skuadra e Liverpool që nuk di për humbje.

Liderët e Premierligës, pas 16 xhirove kanë shënuar 15 fitore, dhe një barazim, me 40 gola të shënuara, dhe vetëm 14 të pranuara.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat