Katastrofa Montella: 1 fitore në 8 ndeshje. Presidenti i xhindosur, ka zgjedhur pasuesin! - Bota Sot
Katastrofa Montella: 1 fitore në 8 ndeshje. Presidenti i xhindosur, ka zgjedhur pasuesin!

Futboll

Katastrofa Montella: 1 fitore në 8 ndeshje. Presidenti i xhindosur, ka zgjedhur pasuesin!

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 17:25
Vincenzo Montella

Humbja e radhës siç duket ka mbushur kupën dhe tashmë presidenti i Fiorentinas, Commisso, pritet të marrë një vendim rigoroz për të shkarkuar Vincenzo Montellan si trajner i Fiorentinas.

Kandidati kryesor mbetet Gattuso, që ashtu si padroni vjollcë është kalabrez.

Torino mundi 2-1 Fiorentinan pasditen e sotme dhe kjo është humbja e katët radhazi për Chiesa & Co.

Montellas i është dhënë koha e mjaftueshme dhe ka dështuar totalisht. Zaza dhe Ansaldi shënuan për "granatat", teksa në fund ishte Caseres ai që ngushtoi diferencat por nuk shmangu disfatën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat