Shqiptarja shënon për Real Madridin - Bota Sot
Shqiptarja shënon për Real Madridin

Futboll

Shqiptarja shënon për Real Madridin

Më: 8 dhjetor 2019 Në ora: 19:41
Shqiptarja shënon për Real Madridin

Skuadra e femrave të Real Madridit e mposht me 2:1 atë të Espanyolit.

CD Taconit, që është blerë nga Reali dhe vitin e ardhshëm do t’i ndërrohet emri, ia ka dhuruar epërsinë e parë sonte futbollistja nga Kosova, Kosovare Asllani.

Ndryshe, Asllani është pjesë e femrave të Real Madridit që prej këtij edicioni.

Pas 11 xhirosh, CD Tacon renditet në vendin e 11-të në tabelë me 12 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat