Ibra, së shpejti i bashkohet Milanit - Bota Sot
Ibra, së shpejti i bashkohet Milanit

Futboll

Ibra, së shpejti i bashkohet Milanit

Më: 10 dhjetor 2019 Në ora: 14:57
Zlatan Ibrahimoviç

Sulmuesi suedez e ka zgjedhur klubin italian pasi e mbylli eksperiencën amerikane. Ai kishte edhe oferta të tjera nga klubet e njohura evropiane

Zlatan Ibrahimovic i ka hequr të gjitha dilemat sa i përket së ardhmes së tij.

Sulmuesi suedez e ka zgjedhur Milanin, të cilit do t’i bashkohet shumë shpejt.

Lajmin e ka bërë të ditur e përditshmja sportive italiane “La Gazzetta dello Sport”/

Ish-përfaqësuesi suedez i dha fund eksperiencës amerikane me ekipin Los Angeles Galaxy, ndërsa kishte oferta të shumta më pas.

Dhe, ish-futbollisti i Malmos, Ajaxit, Juventusit, Interit, Barcelonës, Milanit, Paris Saint-Germainit dhe Manchester Unitedit, ka vendosur të rikthehet në njërin prej ish-klubeve të tij.

Ibra pritet ta ndihmojë ekipin Kuqezi në pjesën e dytë të sezonit në Serie A.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat