Arsenali nis kontaktet me ish-lojtarin e Interit për rolin e trajnerit - Bota Sot
Arsenali nis kontaktet me ish-lojtarin e Interit për rolin e trajnerit

Futboll

Arsenali nis kontaktet me ish-lojtarin e Interit për rolin e trajnerit

Më: 10 dhjetor 2019 Në ora: 18:26
Paulo Sousa

Arsenali ka kontakutar ish-trajnerin  e Swansea Paulo Sousa. Topçinjtë kanë shkarkuar Unai Emery një javë e gjysmë më parë pas një starti të dobët të sezonit.

Megjithëse trajneri i përkohshëm Freddie Ljunberg e ka fituar ndeshjen e fundit ndaj West Ham në kampionat, klubi pritet të emërojë një trajner me më tepër eksperiencë.

Sipas francezes L’Equipe, Arsenal ka nisur kontaktet me Sousa i cili aktualisht po trajnon klubin e Bordeaux.

Klubit i pëlqen profili i trajnerit dhe mendon se është njeriu I duhur. Ata janë duke negoiuar me disa kandidatë, por Sousa mund të jetë emri I duhur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat