Nuk preferohet nga Mazzarri, Zaza drejt një tjetër ekipi në Itali - Bota Sot
Nuk preferohet nga Mazzarri, Zaza drejt një tjetër ekipi në Itali

Futboll

Nuk preferohet nga Mazzarri, Zaza drejt një tjetër ekipi në Itali

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 12:52
Simone Zaza

Fiorentina po kërkon një sulmues në merkaton e dimrit dhe përforcimi mund të jetë lojtari që ndëshkoi ekipin vjollcë në ndeshjen e fundit.

Mësohet se presidenti Commisso është impresionuar nga paraqitja e Simone Zazas dhe ka dhënë indikacione për të nisur bisedimet me Torinon për 28-vjeçarin.

Ky i fundit prej kohësh ka raporte të tendosura me trajnerin Mazzarri dhe ka kërkuar largimin, çka mund të ndihmojë në përshpejtimin e bisedimeve mes palëve.

Torino kërkon 11 milionë euro për sulmuesin dhe nuk përjashtohet një formulë e huazimit me të drejtë blerjeje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat