Kosova U-15 mban kampin e fundit për këtë vit në Zvicër, synon zbulimin e talentëve të rinj - Bota Sot
Kosova U-15 mban kampin e fundit për këtë vit në Zvicër, synon zbulimin e talentëve të rinj

Futboll

Kosova U-15 mban kampin e fundit për këtë vit në Zvicër, synon zbulimin e talentëve të rinj

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 15:49
Foto ilustrim

Federata e Futbollit e Kosovës po mban një kamp për talentët U-15 në Zvicër.

Ky kamp ka si qëllim zbulimin dhe identifikimin e talenteve në këtë shtet.

Kampi ka filluar sot, kurse do të zgjas dy ditë.

Gjatë këtyre dy ditëve, do synohet identifikimi i talenteve të ri U-15 që në të ardhmen do të mund të jenë kandidat të mundshëm për të përfaqësuar Kosovën.

Kampe të tilla mbahen pothuajse në shumë vende të Evropës ku jetojnë shumë shqiptarë nga Kosova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat