Bayern II nuk i mjaftoi as goli i Dajakut - Bota Sot
Bayern II nuk i mjaftoi as goli i Dajakut

Futboll

Bayern II nuk i mjaftoi as goli i Dajakut

Nga: K. G. Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 16:17
Lojtarët e Kaiserslauternit

Bayern II nga Munihu si vendas pësoi humbje me rezultat 3:1 nga Kaisersalautern, në takimin e javës së 19-të të Bundesliga III në futboll.

Shqiptari nga Kosova Leon Dajaku luajti standard por nuk ia dolën ndaj rivalit.

Dajaku shënoi në minutën e 41-të kur barazoi rezultatin por kjo nuk i mjaftoi Bayern II.

Për mysafirët shënuan Kuhlwetter (19' e 80') dhe Skarlatidis (86'). Kaiserslautern renditet në vend të nëntë me 28 pikë dhe Bayern II i 15-ti me 22 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat