Valverde flet pas barazimit të Barcelonës ndaj Sociedadit - Bota Sot
Valverde flet pas barazimit të Barcelonës ndaj Sociedadit

Futboll

Valverde flet pas barazimit të Barcelonës ndaj Sociedadit

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 19:07
Valverde flet pas barazimit të Barcelonës ndaj Sociedadit

Ernesto Valverde ka dhënë komentet e tij pas barazimit me Real Sociedad.

Trajneri i Barcelonës, Valverde, ka thënë se skuadra e tij e pati të vështirë t’i bënte ballë presingut të vendasve.

Ai ndër të tjerash ka komentuar edhe situatën e dyshimt për penallti, që ndodhi në minutën e fundit të ndeshjes.

“Penalltitë? E para, nuk e di se çfarë ndodhi… mendova se ishte një lojë me dorë.

Të fundën duhet ta shoh më mirë. I thash gjyqtarit të katërt që ta kontrollonte. Loja ishte e vëshitrë, e rëndë.. ishte e vështirë për ne që të përballonim presingun e tyre dhe ata na dëmtuan kur kishin topin” shtoi trajneri spanjoll.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat