Humbja në derbi, Partizani shkarkon trajnerin - Bota Sot
Humbja në derbi, Partizani shkarkon trajnerin

Futboll

Humbja në derbi, Partizani shkarkon trajnerin

Më: 14 dhjetor 2019 Në ora: 22:49
Franko Lerda

Klubi i Futbollit Partizani njofton se Presidenti Gazment Demi ka mbyllur ditën e sotme bashkëpunimin me trajnerin Franko Lerda.

“Presidenti Demi i uron trajnerit Lerda suksese të mëtejshme në karrierën e tij sportive”, thuhet në njoftim.

Shkarkimi i trajnerit Lerda vjen pas humbjeve të Partizanit në dy ndeshjet e fundit. Partizani humbi mbrëmë derbin ndaj Tiranës dhe para një jave u mposht nga Bylis.

Me humbjen e djeshme, klubi i kuq ka humbur edhe kryesimin e Superiores, duke zbritur në vend të tretë me 25 pikë, dy më pak se Kukësi i vendit të parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat