Arsenali e zyrtarizon Mikel Artetan si trajner të ri - Bota Sot
Arsenali e zyrtarizon Mikel Artetan si trajner të ri

Futboll

Arsenali e zyrtarizon Mikel Artetan si trajner të ri

Më: 20 dhjetor 2019 Në ora: 15:25
Mikael Arteta

Arsenali e ka zyrtarizuar trajnerin Mikael Arteta.

Para pak minutash klubi londinez përmes një njoftimi i ka uruar mirë se ardhje trajnerit të ri.

“Ne jemi të lumtur të njoftojmë që Mikel Arteta po bashkohet me klubin si trajneri ynë të dielën”

Arteta, ka qenë një ish-kapiten i klubit, ka luajtur për Arsnelin për pesë sezone nga 2011 deri në 2016 dhe ka nënshkruar një kontratë tre vjeç e gjysmë si trajner momental i klubit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat