Zyrtare: Arsenali emëron Artetan trajner - Bota Sot
Zyrtare: Arsenali emëron Artetan trajner

Futboll

Zyrtare: Arsenali emëron Artetan trajner

Më: 20 dhjetor 2019 Në ora: 15:42
Mikel Arteta

Ish-kapiteni i Topçinjve, Mikel Arteta, është emëruar në postin e trajnerit të Arsenalit, duke e lënë kështu postin e ndihmëstrajnerit të Pep Guardiolës në Manchester City. Arteta ka nënshkruar kontratë të vlefshme deri më 2023 me Arsenalin.

Pas shkarkimit të Unai Emeryt nga posti i trajnerit dhe dështimit të trajnerit të përkohshëm, Freddie Ljunbergut, për t’i përmirësuar rezultatet dhe paraqitjet, Arsenali e ka emëruar trajner Mikel Artetan.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat