Finalja e Superkupës në Riad: Kështu do të duket fanella e Ronaldos me shkronjat arabe - Bota Sot
Finalja e Superkupës në Riad: Kështu do të duket fanella e Ronaldos me shkronjat arabe

Futboll

Finalja e Superkupës në Riad: Kështu do të duket fanella e Ronaldos me shkronjat arabe

Më: 20 dhjetor 2019 Në ora: 20:18
Ilustrim

Juventus dhe Lazio do të luajnë finalen e Superkupës së Italisë në Riad.

Kjo ndeshje do të jetë e veçantë pasi është hera e parë që finalja e Superkupës do të luhet në Riad.

Për këtë ndeshje, skuadrat do të duhet t’i kenë fanellat e tyre të shkruar me shkronjat arabe.

Kjo do të jetë hera e parë që Cristiano Ronaldo të ketë emrin në fanellë të shkruar në këtë mënyrë.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat