Pasi Muriqi u shpall më i miri, ky është reagimi nga Fenerbahce - Bota Sot
Pasi Muriqi u shpall më i miri, ky është reagimi nga Fenerbahce

Futboll

Pasi Muriqi u shpall më i miri, ky është reagimi nga Fenerbahce

Më: 20 dhjetor 2019 Në ora: 22:03
Vedat Muriqi

Vedat Muriqi është shpallur futbollisti i vitit në manifestimin e organizuar nga Federata e Futbollit e Kosovës.

Për çmimin e fituar ka shkruar edhe skuadra në të cilën luan futbollisti kosovar, Fenerbahçe duke thënë: “Do të ketë ende ndeshje për të luajtur, dhe ende gola për të shënuar. Urime Vedat Muriqi”.

Po ashtu edhe Vedati u shpreh mirënjohës për çmimin e fituar duke thënë se ky do të jetë motivim shtesë për të.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat