Notat e futbollistëve: Fiorentina – Roma - Bota Sot
Notat e futbollistëve: Fiorentina – Roma

Futboll

Notat e futbollistëve: Fiorentina – Roma

Më: 20 dhjetor 2019 Në ora: 23:24
Foto ilustrim

Roma ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te Fiorentina e Vicanzo Montellas.

Gjallorosët fituan pastër 1-4, për të shkuar kështu në kuotën e 35 pikëve dhe për t’i hyrë seriozisht garës për një vend që siguron zonën Champions.

Fiorentina ndërkaq vazhdon të mbetet në pjesën e poshtme të tabelës, ku momentalisht ka 17 pikë pas po aq xhirosh.

Dzeko, Pellegrini, Kolarov e Zaniolo realizuan për Romën, derisa Badelj shënoi golin e nderit për “violan”.

Xhiron e ardhshme, Fiorentina i shkon Bolognas në “Rennato d’All Ara”, derisa romakët do ta presin Torinon.

Pas duelit, sajti i statistikave në futboll, “whoscored” ka dalë me notat e lojtarëve, e të cilat mund t’i shikoni më poshtë.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat