Arsenal konsideron lëvizjen drejt Calhanoglu - Bota Sot
Arsenal konsideron lëvizjen drejt Calhanoglu

Futboll

Arsenal konsideron lëvizjen drejt Calhanoglu

Më: 12 janar 2020 Në ora: 08:08
Hakan Calhanoglu

Arsenal janë duke menduar për një transferim për repartin e mesfushës.

‘Gunners’ janë duke shqyrtuar mundësinë që të nisin një lëvizjen drejt yllit të Milan, Hakan Calhanoglu.

‘Mirror’ bën të ditur se turku është një nga emrat në listën e dëshirave të Arsenal.

25 vjeçari është i vendosur të ikën nga ‘San Siro’, pasi është në kërkim të minutave, para Euro 2020.

Calhanoglu ka regjistruar 18 paraqitje në Serie A këtë sezon, duke shënuar dy herë dhe duke shtuar një asistim.

Arsenal dëshiron transferimin e lojtarit në formë huazimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat