E konfirmon Roma: Zaniolo ka këputur ligamentet e gjurit - Bota Sot
E konfirmon Roma: Zaniolo ka këputur ligamentet e gjurit

Futboll

E konfirmon Roma: Zaniolo ka këputur ligamentet e gjurit

Më: 13 janar 2020 Në ora: 00:07
Nicolo Zaniolo

Nicolo Zaniolo është dërguar menjëherë në spital, pas lëndimit të rëndë që pësoi në humbjen 2-1 që pësoi Roma ndaj Juventusit në kuadër të javës së 19-të në Serie A.

Talenti italian kishte bërë një kalim brilant nga mbrojtja e skuadrës së tij te ajo e Zonjës së Vjetër, por më pas u ndalua nga Matthijs de Ligt.

Fillimisht nuk dukej si lëndim i rëndë për të, por më pas lojtari me lot në sy kërkoi zëvendësimin.

Zaniolo u zëvendësua nga Cengiz Under në minutën e 34-të, ndërsa tani ësht konfirmuar lëndimi serioz i tij.

Roma ka njoftuar se talenti i tyre ka këputur ligamentet e gjurit dhe sezoni për të ka mbaruar para kohe.

klubi italian bëri të ditur se Zaniolo do t’i nënshtrohet menjëherë operacionit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat