Man. United rrëmben yllin e Napolit, Gattuso tërbohet me drejtuesit - Bota Sot
Man. United rrëmben yllin e Napolit, Gattuso tërbohet me drejtuesit

Futboll

Man. United rrëmben yllin e Napolit, Gattuso tërbohet me drejtuesit

Më: 14 janar 2020 Në ora: 18:47
Gennaro Gattuso

Manchester United duke se ka arritur marrëveshjen me Napolin për qendërmbrojtësin Kalidou Koulibaly. Ekipi i "Djajve të Kuq" ka gjetur gjuhën e përbashkët me klubin italian dhe në verë do të marrë në Old Trafford yllin e Napolit. 

Koulibaly dëshiron një largim nga napolitanët, pasi nuk i ka pëlqyer aspak sjellja e presidentit Aurelio De Laurentiis gjatë këtij sezoni. Senegalezi pritet të kalojë në Angli për një shifër prej 70-75 milionë eurosh. Gazetari italian, Fabio Santini, e konsideron të kryer diçka të tillë. 

"Napoli do të shesë Kalidou Koulibaly te Manchester United për 70-75 milionë euro dhe gjithçka duket se është vendosur. Një marrëveshje e tillë do të mbyllet vetëm në qershor dhe jo në merkaton e janarit", - tha ai për Il Processo. Trajneri Gennaro Gattuso ka qenë kundër një lëvizje të tillë. Ai nuk dëshiron që lojtari të largohet! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat