Arsenal vihet pas mesfushorit të Milanit - Bota Sot
Arsenal vihet pas mesfushorit të Milanit

Futboll

Arsenal vihet pas mesfushorit të Milanit

Më: 15 janar 2020 Në ora: 12:13
Franc Kessie

Skuadra londineze është në kërkim të një mesfushori tash e një kohë të gjatë.

Arsenal thuhet se është vënë pas mesfushorit të skuadrës së Milanit, Franc Kessie.

Sipas asaj që raporton Corriere dello Sport, Kessie është objektivi kryesor i Mikel Artetas për repartin e mesfushës.

Sipas kësaj, Mikel Arteta e njeh si një lojtar të fuqishëm dhe dinamik Kessien, një lojtar që atyre ju mungon tash e një kohë të gjatë.

Milan do ta shiste mesfushorin Franck Kessie për një shumë rreth 21 milionë euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat