Reprezentuesi i Kosovës me skuadër të re - Bota Sot
Reprezentuesi i Kosovës me skuadër të re

Futboll

Reprezentuesi i Kosovës me skuadër të re

Më: 15 janar 2020 Në ora: 12:13
Reprezentuesi i Kosovës me skuadër të re

Florian Loshaj e ka kompletuar transferimin te klubi më i madh në Poloni, Craiova. Ai ka nënshkruan kontratën për tre vjet me klubin polak.

Mesfushori nga Skenderaj e filloi karrierën si i ri në Belgjikë, ku fillimisht luajti te MVV Maastricht dhe më pas edhe në Limburg.

Së fundmi, Loshaj luajti te skuadra rumune, FC Politehnica, derisa në stinorin vjeshtor u paraqit në 21 ndeshje, derisa mungoi një herë për shkak të kartonëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat