UEFA publikon formacionin e vitit, dy yje mbesin jashtë - Bota Sot
UEFA publikon formacionin e vitit, dy yje mbesin jashtë

Futboll

UEFA publikon formacionin e vitit, dy yje mbesin jashtë

Më: 15 janar 2020 Në ora: 13:46
UEFA

UEFA ka publikuar ditën e sotme formacionin e vitit 2019, duke u bazuar në votat e tifozëve.

Plot 2 milionë votues kanë zgjedhur formacionin e vitit, ku sistemi është 4-4-2 ose 4-2-4.

Padyshim që Liverpooli është skuadra e cila ka më së shumti lojtar në këtë formacion duke nisur nga porta me Alisson Becker.

Image

Më pas ne repartin mbrojtës gjenden Robertson, Van Dijk, De Lig dhe Alexander-Arnold, në mesfushë janë De Bryne dhe De Jong, ndërsa sulmi përbehet nga Mane, Lewandowski, Cristiano Ronaldo dhe Messi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat