Një veprim skandaloz, policia arreston futbollistin - Bota Sot
Një veprim skandaloz, policia arreston futbollistin

Futboll

Një veprim skandaloz, policia arreston futbollistin

Më: 15 janar 2020 Në ora: 15:08
Një veprim skandaloz, policia arreston futbollistin

Një ngjarje mjaft e rëndë ka ndodhur në Kategorinë e Dytë në Maltë.

Po luhej ndeshja ndërmjet Sannat Lions kundër Oratory Youths kur lojtarit Antonie Camielleri humbi kontrollin. Ai u ndëshkua me karton të kuq nga gjyqtari Massimo Axisa.

Lojtari e goditi anësorin duke e lënë në tokë, ndërsa gjyqtari ishte vetëm 18 vjeç.

Një veprim skandaloz nga ana e Camiellerit. Policia arrestoi menjëherë futbollistin dhe e çoi në stacion policor, ndërsa klubi i tij doli me komunikim zyrtar dhe ndërpreu kontratën. Sannat Lions e gjobitën dhe me 400 euro gjobë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat