Real Madrid ka mbyllur marrëveshjen me yllin e Ajaxit - Bota Sot
Real Madrid ka mbyllur marrëveshjen me yllin e Ajaxit

Futboll

Real Madrid ka mbyllur marrëveshjen me yllin e Ajaxit

Më: 15 janar 2020 Në ora: 15:44
Donny Van de Beek

Donny Van de Beek është shumë afër të bëhet një lojtar i Real Madrid.

Siç është raportuar nga Telegraaf, gjithçka është gati dhe në rrugën e duhur për holandezin të zbarkojë në klubin e bardhë sezonin e ardhshëm.

Marrëveshja me lojtarin është mbyllur që nga viti i kaluar dhe marrëveshja me Ajax gjithashtu është rënë dakord dhe do të jetë rreth 55 milionë euro.

Operacioni është dakorduar dhe thjesht pritet ekzkutimi i tij, diçka që duhet të ndodhë në fillim të qershorit nëse nuk ka ndryshim të mendimit në klubin spanjoll.

Mosha e tij, 22 vjeç, përshtatet edhe me politikën e nënshkrimit të Real Madrid.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat