Gattuso kompleton transferimin e dytë te Napoli - Bota Sot
Gattuso kompleton transferimin e dytë te Napoli

Futboll

Gattuso kompleton transferimin e dytë te Napoli

Më: 15 janar 2020 Në ora: 15:58
Stanislav Lobotka

Napoli ka firmosur zyrtarisht me mesfushorin Stanislav Lobotka nga Celta Vigo në një marrëveshje me vlerë 20 milionë euro plus bonuse.

Marrëveshja kishte qenë e kryer para disa javëve dhe ai kishte testet mjekësore të shtunën, por duhej të përfundonte detajet e kontratës së tij.

Sllovaku do të marrë pjesë sot në stërvitje me shokët e tij të ri të skuadrës.

Raportohet se kostoja e operacionit ishte 20 milionë euro plus deri në 4 milion euro bonuse të lidhura me performancën.

Lobotka nënshkroi një kontratë deri në qershor 2024 me vlerë 1.8 milion euro në sezon.

Ai është nënshkrimi i dytë i madh në janar për Napoli pasi Diego Demme arriti nga RB Leipzig për 12 milionë euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat