Shqiptari afër Juventusit - Bota Sot
Shqiptari afër Juventusit

Futboll

Shqiptari afër Juventusit

Më: 15 janar 2020 Në ora: 19:30
Shqiptari afër Juventusit

Sulmuesi shqiptar, Xhakomo Vrioni është shumë afër kalimit te Juventusi, shkruan “Sky Sport Italia”.

Vrioni nuk po gjen hapësira te skuadra e Cittadellës - ku është i huazuar nga Sampdoria - në Serie B dhe me shumë gjasa do të largohet për t’iu bashkuar Juventusit.

Bëhet fjalë për ekipin U-23 të bardhezinjve, që garon në Serie C.

Sipas “Sky Sport Italia”, Juventusi dhe Sampdoria janë duke negociuar së bashku, teksa në ditët në vijim, mund të vijë dhe transferimi i Vrionit drejt bardhezinjve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat