Ish futbollisti i mirënjohur ka hequr dorë nga pasaporta shqiptare! - Bota Sot
Ish futbollisti i mirënjohur ka hequr dorë nga pasaporta shqiptare!

Futboll

Ish futbollisti i mirënjohur ka hequr dorë nga pasaporta shqiptare!

Më: 15 janar 2020 Në ora: 19:36
Ish futbollisti i mirënjohur ka hequr dorë nga pasaporta shqiptare!

Ish kapiteni i kombëtares së Shqipërisë, Altin Lala ka hequr dorë nga Pasaporta Shqiptare. Lajmi bëhet i ditur nga ky dekret i firmosur nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta.

"I lejohet lënia e shtetësisë shqiptare me kërkesë të tij personit të mëposhtëm: Altin Dod Lala," thuhet në dekret.

Një vendim që duket se është marra nga Lala pas angazhimeve të tij si agjent i disa futbollistëve, mes të cilëve edhe sulmuesit të përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica.

44-vjeçari që ka luajtur për ekipe si Dinamo, Hannover 96 dhe Bayern Munih II pritet të pajiset me pasaportë gjermane, por ligji gjerman, që nuk e lejon një shtetas të zotërojë dy pasaporta e ka shtyrë Lalën që të marrë këtë vendim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat