Kupa e Italisë, Fiorentina eliminon Atalantën - Bota Sot
Kupa e Italisë, Fiorentina eliminon Atalantën

Futboll

Kupa e Italisë, Fiorentina eliminon Atalantën

Më: 15 janar 2020 Në ora: 19:55
Foto ilustrim

Futbollistët e Fiorentinës festuan kundër Atalantës me rezultat 2:1 dhe kaluan në çerekfinalen e Kupës së Italisë.

Fiorentina nuk po shkëlqyen në Serie A këtë sezon, e cila gjë nuk mund të thuhet  edhe për Atalantën, kështu që mysafirët u konsideruan favorit në këtë ndeshje.

Sidoqoftë, ‘Viola’ e drejtuar nga Iachini arriti një fitore tjetër, kështu që mund të thuhet se po vijnë ditë më të mira për klubin e njohur italian.

Në minutën e 11-të, për vendësit shënoi Patrick Cutrone, një ish-futbollist i Milanit që bëri fillimin e tij të parë që kur arriti nga Wolverhampton dhe menjëherë shënoi golin e tij të parë.

Pas pak më shumë se një orë lojë, Josip Iliçiq barazoi shifrat, por pesë minuta para fundit të ndeshjes Paul Lirola solli triumfin për vendësit, edhe pse Fiorentina  luajti me një lojtari më pak në 20 minutat e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat