Hazard kritikon Conten dhe Sarrin: I keni stërvitjet e mërzitshme - Bota Sot
Hazard kritikon Conten dhe Sarrin: I keni stërvitjet e mërzitshme

Futboll

Hazard kritikon Conten dhe Sarrin: I keni stërvitjet e mërzitshme

Më: 15 janar 2020 Në ora: 23:32
Eden Hazard

Sigurisht që ky sezon deri më tani nuk mund të thuhet se ka qenë pozitiv për Eden Hazard, që verën e kaluar nga Chelsea kaloi te Real Madrid.

Ylli belg që erdhi si zëvendësim i Cristiano Ronaldos, është përballur me shumë lëndime, por tani ai duket gati të kthehet në stërvitje, diçka që i bën me shumë dëshirë, që pas transferimit në La Liga.

Hazard ka akuzuar ish trajnerët e tij te Chelsea, Antonio Conte dhe Maurizio Sarri, për stërvitje shumë të mërzitshme.

“Kur punoni me trajnerët italianë stërvitjet nuk janë të këndshme, sepse gjithçka përsëritet shumë dhe është e mërzitshme”, ka deklaruar Hazard.

“E vetmja kënaqësi që merr është fitorja. Jam stërvitur për tri vjet me trajnerë italianë, kështu që është mirë për mua që të rizbulojë kënaqësinë e stërvitjeve”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat