Ozil premton se s’do të largohet nga Arsenali - Bota Sot
Ozil premton se s’do të largohet nga Arsenali

Futboll

Ozil premton se s’do të largohet nga Arsenali

Më: 16 janar 2020 Në ora: 10:18
Mesud Ozill

Mesut Ozil planifikon të qëndrojë në Arsenal deri në fund të kontratës së tij më 2021, përkundër spekulimeve që e lidhnin atë me një largim nga Emirates.

Në verën e vitit 2021, kontrata e fituesit të Kupës së Botës me Gjermanisë në Arsenal do të skadojë. Kjo kontratë, të cilët ai e kishte nënshkruar në janar të vitit 2018, kishte nxitur shumë kritika drejt klubit nga tifozët shkaku i pagës së madhe të mesfushorit.

Shumë tifozë sugjeronin se paratë që u investuan në Ozilin mund të kishin sjellë më shumë përfitime po të ishin investuar diku tjetër, veçanërisht pasi 31-vjeçari nuk ka qenë në formë të mirë që kur e nënshkroi atë kontratë.

Megjithatë, Ozili ka treguar shenja të mira me paraqitjet e tij që kur Mikel Arteta është emëruar në pozitën e trajnerit të Arsenalit, pas shkarkimit të Unai Emeryt.

“Unë jam shumë i lumtur me kontratën time dhe do të vazhdoj këtu këtë sezon dhe tjetrin”, u shpreh Ozili, kur u pyet për të ardhmen e tij nga BeIN Sports.

“Nuk mund ta parashikoj se çfarë do të sjellë e ardhmja, jam i emocionuar për të ardhmen, por nuk e di se çfarë mund të ndodhë”.

Tani për tani, Ozili është i përqendruar t’i ndihmojë Arsenalit t’i arrijë qëllimet për këtë sezon: triumfin në Ligën e Evropës dhe FA Cup, pasi që radhitja në top katërshe të Premierligës duket se s’ka shumë gjasa të ndodhë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat