Solskjaer tregon se çfarë shkroi në letrën që ia dha Matas gjatë ndeshjes kundër Wolves - Bota Sot
Solskjaer tregon se çfarë shkroi në letrën që ia dha Matas gjatë ndeshjes kundër Wolves

Futboll

Solskjaer tregon se çfarë shkroi në letrën që ia dha Matas gjatë ndeshjes kundër Wolves

Më: 16 janar 2020 Në ora: 11:21
Juan Mata

Juan Mata ishte heroi i Manchester United në mbrëmjen e së mërkurës në ndeshjen në FA Kupë ndaj Ëolves në Oldd Trafford.

Mesfushori spanjoll arriti ta shënoj golin e fitores, gol ky që gjithashtu i siguroi kualifikimin në raundin tjetër skuadrës së tij në këtë kompeticion.

Gjatë kësaj ndeshje Mata pranoi një letër me udhëzime nga trajneri i tij, Ole Gunnar Solskjaer, duke i kërkuar atij të bëjë një ndryshim në sistemin e tij të ndeshjes.

I pyetur pas ndeshjes, se çfarë shënonte në atë letër, Mata me shaka u përgjigj se trajneri i kishte kërkuar të blejë pak bukë dhe qumësht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat