Dështon shkëmbimi Politano-Spinazzola? - Bota Sot
Dështon shkëmbimi Politano-Spinazzola?

Futboll

Dështon shkëmbimi Politano-Spinazzola?

Më: 16 janar 2020 Në ora: 11:22
Foto ilustrim

Marrëveshja ndërmjet Interit dhë Romës është arritur në bazën ë dy huazimeve më detyrim blerje për një shifër rreth 27 milionë euro por gjithçka është vënë në rrezik tani.

Sipas Gazzetta dello Sport, kjo marrëveshje “pothuajse ka dështuar”.

Kështu, shkëmbimi i dy lojtarëve Politano-Spinazzola për momentin është në dyshim të madh.

Intëri, pas vizitave mjekësore nuk i ka dhënë asnjë kontratë për të firmosur ish-lojtarit të krahut të Juventusit dhe Atalantës.

Për të është vendosur nga Conte që ai të provohet edhe nga Pintus në fushën ë lojës në Appiano: zikaltërit nuk duan të rrezikojnë sepse ai ka pasur shumë probleme më dëmtimet në të kaluarën.

“Në Romë ndërkohë ë mendojnë ndryshe dhe mendojnë së kjo vonese nuk ka të bëjë më testet fizike por Interi thjesht ka dashur të fitojë kohë për të ndërruar formulën nga detyrim blerje në të drejtë blerje.”

Ata nuk janë dakord më këtë gjë deh e konsiderojnë këtë marrëveshje pothuajse të dështuar për fajin e Interit.

Ndërkohë nga ana ë Interit është mohuar të këtë dështuar dhe tregojnë së tratativa është ëndë e hapur dhë do të ndodhë vetëm më shkëmbime huazimesh, jo më shumë.

Vlera që lojtari do të kishte në buxhetin zikaltër do të ishte shumë e madhe dhe Interi nuk dëshiron të rrezikojë më të dukë parë gjendjen fizikë të lojtarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat