Zbulohet shuma që fiton Dinamo Zagrebit nga shitja e Amir Rrahmanit tek Napoli - Bota Sot
Zbulohet shuma që fiton Dinamo Zagrebit nga shitja e Amir Rrahmanit tek Napoli

Futboll

Zbulohet shuma që fiton Dinamo Zagrebit nga shitja e Amir Rrahmanit tek Napoli

Më: 19 janar 2020 Në ora: 15:55
Amir Rrahmani

Dinamo e Zagrebi ka vepruar në mënyrën e duhur me Amir Rrahmanin, duke mbajtur përqindje në kartonin e tij, përveç shitjes për dy milion euro.

Bëhet fjalë për 10 për qind të kartonit, duke e bërë skuadrën kroate që të përfitojë të njëjtën shifër nga shitja e Veronës drejt Napolit, po aq sa në kohët kur e kishte Dinamo dhe e largoi drejt Serisë A.

Bëhet fjalë për një shifër që shkon afërsisht te 1.4 milionë euro më saktësisht, pasi Napoli e bleu mbrojtësin shqiptar për 14 milionë euro, përcjell Sportekspres.

Pra një politikë e duhur e ndjekur nga gjigantët kroatë, që nuk mund t’u shpëtonte nga duart një rast i tillë dhe kanë eksperienca të mëparshme me talentet që nxjerrin, për të marrë të ardhura prej tyre dhe pse nuk i zotërojnë më.

Ndryshe, Rrahmani do të mbetet te Verona deri në fund të sezonit, ndërsa në verë do të kalojë te Napoli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat