Baloteli identik si Solomoni i Partizanit - Bota Sot
Baloteli identik si Solomoni i Partizanit

Futboll

Baloteli identik si Solomoni i Partizanit

Më: 19 janar 2020 Në ora: 17:59
Baloteli identik si Solomoni i Partizanit

Një rast thuajse identik me atë të sulmuesit të Partizanit, Solomon, u regjistrua në sfidën mes Breshas dhe Kaljarit, ku protagonist ishte Mario Baloteli.

Sulmuesi italian u ndëshkua me karton të kuq vetëm 8 minuta pasi u aktivizua në fushën e lojës. E njëjta gjë ndodhi edhe me futbollistin e Partizanit, Solomon, në ndeshjen e javës së tretë të Kategorisë Superiore, mes Partizanit dhe Flamurtarit. Sulmuesi i skuadrës së kuqe, u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 8-të, pasi tentoi të godiste me roveshat një top brenda zonës, teksa goditi në fytyrë lojtarin e Flamurtarit Zeqaj.

E njëjta situatë ka ndodhur edhe me Balotelin, i vetmi ndryshim është se italiani ishte në mesfushë. Për me tepër ndiqni videot e të dy episodeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat